دکتر صفرزاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان:

شورای فرهنگی واجتماعی استان، بهترین مرجع فعالیت های فرهنگی دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان گلستان، دکتر صفرزاده معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در همایش معاونین آموزشی، فرهنگی و اجتماعی پردیس های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور به میزبانی پردیس آیت الله خامنه ای گرگان گفت: در فعالیت های فرهنگی نباید به دنبال سلیقه افراد باشیم و حدی را که قانون به شما اجازه داده است را در فعالیت های خود مدنظر قرار دهید و به شما سفارش می کنم فعالیتی را بپذیریدکه بر اساس فرهنگ اسلامی باشد نه یک جریان سیاسی.  

وی گفت: انجام فعالیت های فرهنگی امروزه کار خطیری است و متاسفانه همه افراد در این زمینه خود را صاحبنظر می دانند. دکتر صفرزاده ضمن اشاره به سند ملی دانشگاه گفت: تقویت انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و تشکل از طریق واگذاری فعالیت ها از صفر تاصد مورد تاکید می باشد. ایشان افزود: همه فعالیت های فرهنگی را در کمیته فرهنگی پردیس و شورای فرهنگی استان مورد بررسی و تصویب قرار دهید تا همه افراد عضو در برابر اجرای آن احساس مسئولیت نمایند. معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان گفت: شورای فرهنگی بهترین مرجع فعالیت های شماست و اخذ درخواست هر رخداد فرهنگی را از هرتشکلی در دستور کار خود قرار دهید . وی افزود: اگر مصوبه کمیته سه نفره دانشگاه را در اجرای فعالیت ها گرفته باشید هیچ مرجعی نمی تواند برنامه را لغو کند مگر شورای تامین استان. دکتر صفرزاده یادآور شد: جوانان امروز حقایق فرهنگی را در فضای مجازی می بینند و باید دانشجو معلمی را تربیت کنیم که شرایط جامع را درک کند و با مشکلات جامعه آشنا باشد. آموزش و پرورش تحول زا لازمه اش معلمین شجاع و آشنا به مسائل جامعه، تحلیل گر و باسواد است تا بتواند مسیر روشن و اسلامی را برای کودکان مان فراهم سازد.

وی در خصوص اجرای فعالیت های موسیقی در دانشگاه فرهنگیان گفت: تاکید ما بر استفاده از موسیقی ملی، سنتی  در فعالیت ها می باشد اما در صورتی که اجرای موسیقی به شور و هیجان برنامه های فرهنگی می افزاید در صورت داشتن مجوز شورای فرهنگی،  نهاد رهبری و حراست مشکلی نیست. وی گفت: در حال بررسی طرحی همچون طرح کارورزی هستیم تا دانشجومعلمان در مدرسه با انجام فعالیت های فرهنگی و اجنماعی آشنا شوند و از نزدیک اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و مناسبتی را درسطح مدرسه لمس کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان، اساس شکل گیری تشکل ها را حضور تک تک افراد در فعالیت های فرهنگی دانسته گفت: دانشجو معلمان ما باید در انجام امور نقش پررنگی داشته باشند اما نباید دانشگاه محلی برای پیشبرد اهداف شخصی یا منافع جناح های سیاسی باشد. وی در پایان افزود: امروز دیگر عصر موعظه مستقیم گذشته نیست و معلم باید با رفتارو کردار خود به دانش آموزان درس سعه صدر، خوش بیانی، خوش پوشی، تحمل اندیشه مخالف و ... را بدهد.

در ادامه دکتر اجاقلو مدیر کل برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی و دکتر میر معینی مدیرکل فرهنگی دانشگاه فرهنگیان برنامه و اهداف حوزه کاری دانشگاه را برای حضار بیان نمودند.

 

 

 


| شناسه مطلب: 105039

تعداد بازدید: 129 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران