دکتر انصاری راد در مراسم معارفه سرپرست پردیس شهید مفتح مطرح کرد:

مهندسی مجدد تربیت معلم در استان تهران

به گزارش روابط عمومی پردیس شهید مفتح تهران، دکتر پرویز انصاری راد، سرپرست مدیریت پردیس های استان تهران، در آئین تکریم دکتر مهران بیغمی و معارفه دکتر علی بلاغی به عنوان سرپرست جدید پردیس شهید مفتح تهران که صبح دوشنبه 21 خرداد 97 برگزار شد، با تقدیر از تلاش های سرپرست سابق، دکتر بلاغی را از عضو اصیل و قدیمی تربیت معلم کشور، معرفی کرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی راهبردی و استراتژیک است و مسئولان آن وظایف عمده و مهمی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه دکتر خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان نسبت به دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش دلسوزی و تعهد جدی دارند، تصریح کرد: با تلاش ها و پیگیری های ایشان، 24 هزار دانشجو معلم جذب شده است که حداقل 2 تا 3 هزار دانشجو متعلق به استان تهران است.

دکتر انصاری راد حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان را منشا خیر و برکت بسیار برشمرد و افزود: معظم له این دانشگاه را مرکز ثقل آموزش و پرورش دانستند و این وظیفه ما را بسیار سنگینتر می کند.

سرپرست مدیریت پردیس های استان تهران با بیان اینکه در این استان به دنبال مهندسی مجدد هستیم، تصریح کرد: یک پنجم دانشجومعلمان، کارکنان و اعضای هیات علمی در تهران قرار گرفته است و باید با نگاهی نو به تربیت معلم و شناخت نقاط قوت و ضعف، تربیت معلمی پویا و هدفمند داشته باشیم.
وی ادامه داد: معلم نقش الگویی دارد، دانشجو معلمان باید الگوی کار، عشق، معنویت و اثر بخشی باشند و با این نگاه و دیدگاه تربیت معلم اداره شود.
دکتر انصاری راد با تاکید بر نگاه مناسب به دانشجو معلمان، تصریح کرد: به عنوان یک پدر یا مادر در کنار دانشجو معلمان قرار گیرید و با صبوری و متانت مطالبه آنان را پاسخ دهید.

سرپرست مدیریت پردیس های استان تهران همچنین با اشاره به برخی اقدامات انجام شده پیرامون ارتقا و مطالبات استادان در دانشگاه، افزود: همچنین با نگاه پدرانه و مسئولانه به کارمندان، باید زمینه های رشد و ارتقا و بهره گیری از ظرفیت هایشان را فراهم نمائید.

دکتر انصاری راد با اشاره به کمبود معلم در کشور، تصریح کرد: با تلاش های دکتر خنیفر از سال آینده 41 هزار دانشجو جذب خواهد شد و با مهندسی مجدد و احیای مراکز قدیمی تعطیل شده در استان تهران، در تلاش هستیم این کمبود معلم را جبران کنیم.

وی از برگزاری جلسه هیات امنای دانشگاه فرهنگیان استان تهران با حضور استاندار تهران خبر داد و افزود: ابلاغ های اعضا توسط استاندار صادر شده و برای اولین بار هیات امنای استان تهران جلسه خواهد داشت که امیدواریم مصوبات خوبی با توجه به رویکرد و توجه ویژه استاندار محترم به دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم.

شایان ذکر است در پایان با اهداء لوح تقدیر از زحمات دکتر بیغمی قدردانی و حکم سرپرستی پردیس مفتح تهران به دکتر بلاغی ابلاغ شد.


| شناسه مطلب: 107556

تعداد بازدید: 814 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران