در حال بارگذاری ...
به مناسبت هفته سراهای دانشجویی در استان خراسان شمالی مدیر کل امور حقوقی دانشگاه عنوان کرد:

سعادت و شقاوت هر جامعه در گرو معلمی است

همایش هفته سراهای دانشجویی با حضور دکتر نصرآبادی مدیر کل امور حقوقی دانشگاه فرهنگیان کشور در سالن همایش دانشگاه فرهنگیان استان برگزار گردید.

در این مراسم در ابتدا دکتر صفرزاده سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی ضمن تبریک هفته گرامیداشت مقام معلم و هفته سراهای دانشجویی به کلیه دانشجو معلمان، از حضور مدیر کل امور حقوقی دانشگاه و زحمات برگزاری این نشست توسط همکاران هر دو پردیس تشکر و قدردانی نمود.

دکتر صفرزاده در  این مراسم خطاب به دانشجویان گفت: برای رسیدن به آبادانی مملکت باید مشکلات و سختی را تحمل کرد و یک معلم عامل، زمانی اثر گذار خواهد بود که بتواند در حوزه دانایی و مدار اخلاق حرکت نماید.

همچنین وی افزود: رسالت ما معلمان بر اساس حکمت های و آموزه های دینی بوده و معلم باید ستیهندگی، عامل و خاکسار باشد. وی در ادامه گفت رسالت معلمی سخت است و معلم شدن بسیار سخت تر است چرا که انسان ها در مواجهه با مشکلات و شداید پخته وساخته می شوند. در ادامه دکتر صفرزاده ضمن بیان نکات کلیدی در خصوص سراهای دانشجویی و رعایت نکات بهداشتی مطرح و به دانشجویان ضمن توصیه به صبر و حلم وبردباری در طول زندگانی، تاکید کردند جوری زندگی نمائید که امروز از دیروز و فردا بهتر از امروز باشد.

سپس در ادامه مراسم دکتر نصرآبادی مدیر کل امور حقوقی دانشگاه فرهنگیان کشور از زحمات دکتر صفرزاده قدردانی و از اینکه در جمع دانشجو معلمان خراسان شمالی قرار گرفته اند ابراز خرسندی نمودند.

مدیر کل امور حقوقی دانشگاه فرهنگیان ضمن تبریک هفته معلم و هفته سراهای دانشجویی به دانشجویان گفتند دانشگاه فرهنگیان ماموریت گرا است وظیفه اصلی تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش کشور و تربیت محور است.

دکتر نصرآبادی افزود بحث مهارت ها از شاخصه های اصلی در دانشگاه فرهنگیان است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی به آن فائق خواهند آمد.همچنین ادامه داد: بهترین دوران، دوران دانشجویی است که حتما مهارت های لازم معلمی و در کنار آن، مهارت های آموزش زبان انگلیسی را دنبال نمائید که زبان ابزار بسیار خوبی است برای رشد و تعالی شما معلمان که در دوران زندگانی از آن بهرمند خواهی شد.

دکتر نصرآبادی در صحبت هایشان به سالگرد سفر رهبر انقلاب در دانشگاه فرهنگیان اشاره نمود و گفت بعد از ورود رهبر در دانشگاه، تمامی نگاه ها و دستگاه ها به توجه و حمایت از دانشگاه آمده اند که حتی امروز نمایندگان خانه ملت، معلم باور شده اند که  ما انتظار داریم انشالله یاور معلم هم باشند.همچنین ایشان در باب اهمیت معلم گفتند سعادت و شقاوت هر جامعه در گرو معلمی است و اشاره کردند اگر ثمره یک ملت یک پزشک باشد شاید یک نفر از بین برود، اگر یک خلبان اشتباه کند یک سقوط اتفاق می افتد اگر یک معلم اشتباه کند یک ملت و یک جامعه فنا می شود.دکتر نصرآبادی در باب اهمیت آموزش و تربیت به کشور ژاپن اشاره داشتند که چرا خود ژاپنی ها ،خودشان را باور و یقین دارند، به دانش آموزان و تربیت معلم و سیستم آموزشی کشورشان تعصب خاصی دارند.

دکتر نصرآبادی در باب هفته سراها به دانشجویان توصیه نمود در تمامی کارها همیشه ،برنامه ریزی  لازم و برای لحظات زندگی برنامه و هدف تعریف کنید و ریسک پذیر باشید و حتما موفق هم خواهی شد.

پایان بخش صحبت های دکتر نصرآبادی تاکید و پابند بودن به قانون گرایی بود که اشاره کردند: مشکلاتی که امروز جامعه ما دچار آن شده است بخاطر همین عدم قانون گرایی و پایبند نبودن به قانون می باشد.

در ادامه مراسم خانم هاشمی کارشناس مسئول تغذیه و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی دقایقی را به توصیه های بهداشتی و سلامت روان جسم وجان برای دانشجویان ایراد سخن کردند.

پایان بخش مراسم،تقدیر و اهدای هدایا به سرپرستان شبانه روزی، سرسرپرست ها و سراهای منتخب دانشجویی هر دو پردیس(امام محمد باقر(ع) و امام جعفر صادق(عبود.

لازم به توضیح است دکتر نصرآبادی مدیر کل امور حقوقی دانشگاه فرهنگیان کشور به همراه دکتر صفرزاده سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان از سراهای دانشجویی هر دو پردیس بازدید نمودند


| شناسه مطلب: 138628

تعداد بازدید: 94 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران