در حال بارگذاری ...

دکتر علی نژاد در آستانه برگزاری انتخابات شورای صنفی و رفاهی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان: برگزاری انتخابات شورای صنفی 1398 باهدف ایجاد فضایی بانشاط و پرتحرک، جلب مشارکت بیشتر دانشجومعلمان

در آستانه برگزاری انتخابات شورای صنفی و رفاهی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دکتر علی نژاد معاون دانشجویی دانشگاه با اشاره به تشکیل شورای صنفی دانشجویی در پردیس ها و مراکز در سال های گذشته و بر اساس شیوه نامه و آیین نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: انتخابات شورای صنفی  باهدف ایجاد فضایی بانشاط و پرتحرک،  جلب مشارکت بیشتر دانشجویان، اعضا و دبیران شورای صنفی در تصمیم سازی امور صنفی، رفاهی، آموزشی و پژوهشی دانشجویان و استفاده از توانمندی و پتانسیل بیشتر اعضای این شورا امسال نیز مانند هر سال با رای مستقیم دانشجویان و رعایت ضوابط و شرایط آیین نامه برگزار و  برای هر پردیس/مرکز تابعه یک شورا خواهیم داشت.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورای صنفی در بازه زمانی 16 تا 26 اردیبهشت 1398 تصریح کرد: در انتخابات شورای صنفی ما شاهد دانشجو معلمان آگاه به موضوعات پیرامون، آشنا به دغدغه ها و مسائل سایر دانشجویان، خودکار آمد، خلاق، شجاع و نقاد منطقی هستیم. اعضای منتخب شورا ها می بایست بر خدمات و امور مختلف صنفی از جمله غذا، سرا، امکانات رفاهی و مسائلی که مربوط به دانشجو معلمان است نظارت کنند.

وی اضافه کرد:  انتخابات شورای صنفی  جلوه ای مهم از مشارکت دانشجو معلمان است.

دکتر علی نژاد ادامه داد: تشکیل شورای صنفی در دانشگاه ها یکی از مهم ترین مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان در سال های اخیر بشمار می رود چراکه با تشکیل این شورا دانشجویان می توانند دغدغه ها، پیشنهادها و درخواست های خود را مطالبه کنند و دنبال راهکارها و پیشنهاد حل مشکلات باشند. چراکه ظرفیت های خلاق دانشجویان ارائه خدمات به آن ها را بهتر و بیشتر می کند. در حقیقت پیگیری حل مشکلات از طریق تعامل نوعی تمرین برای حضور در عرصه های خدمت آتی است که توسط شوراهای صنفی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه آیین نامه شورای صنفی دانشجویان که از طریق وزارت علوم بازنگری و برای اجرا به استان ها ارسال شده ملاک کار ما قرار می گیرد افزود: مراکز و پردیس هایی که کمتر از 500 دانشجو معلم دارند در شورا سه عضو اصلی و دو عضو البدل دارند و حداقل نمایندگان دانشجویان باید 6 نفر باشد.

همچنین مراکزی با 500 تا 1000 نفر، 5 عضو اصلی و 2 عضو البدل از میان حداقل  10 نماینده، مراکز دارای هزار تا 2 هزار دانشجو، 7 عضو اصلی و 3 عضو البدل، حداقل با 14 نامزد انتخابات و واحدهای با بیش از 2 هزار دانشجو معلم، 9 عضو اصلی 3 عضو البدل و با حداقل 18 داوطلب عضویت در شورای صنفی، انتخاب خواهند شد.

وی با تاکید بر نظارت معاونت دانشجویی دانشگاه بر انتخابات  سراسر کشور و ذکر این مطلب که در برخی مراکز و پردیس ها انتخابات به صورت الکترونیکی است گفت: انتخابات  بر اساس شعائر اسلامی و مقررات کشور و تبلیغات و اطلاع رسانی بر اساس آیین نامه  برگزار می شود و مجموعه ای از دانشجویان نیز نظارت بر آن را عهده دار شدند.

معاون دانشجویی ابراز امیدواری کرد: مدیران استانی و روسای پردیس ها و مراکز سعی کنند در فضای مشارکتی و با حفظ احترام و کرامت انسان ها زمینه را برای انتخاباتی سالم توام با حضور پر شکوه دانشجویان علاقه مند و موثر که می توانند از حقوق صنفی هم دانشگاه هایی خود دفاع کنند برگزار کنند.

معاون دانشجویی با اشاره به برخی وظایف شورای صنفی در حیطه خدمات صنفی، بیان مشکلات و انعکاس مطالبات دانشجو معلمان به اعضاء شورا، توصیه کرد: اعضای شورا سعی کنند با مطالعه قوانین و مقررات فضای مناسب و مطلوبی در این زمینه ایجاد کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با توجه به اینکه از دانشجویان شایسته کشور هستند انتخابات را جدی بگیرند و با حضور خود موجب پویایی و شکوفایی استعدادها در عرصه نقش آفرینی اجتماعی، فرهنگی و گروهی شده و دانشگاه را در جهت تامین خواسته  دانشجویان با توجه به شرایط و ضوابط دانشگاه و ایجاد محیطی توام با  امنیت و آسایش برای آنان یاری کنند.

 


| شناسه مطلب: 139236

تعداد بازدید: 173 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران