در حال بارگذاری ...
معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در پی کمک رسانی و خدمت رسانی به سیل زدگان خبر داد:

با همکاری صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم پرداخت وام 2 میلیون تومانی به دانشجو معلمان سیل زده

دکتر علی نژاد معاون دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه موضوع دیگری که باید در  برنامه های ماه مبارک رمضان مورد توجه قرار گیرد نیاز های آسیب دیدگان سیل اخیر است. 

همایش های مناسبتی در ماه مبارک رمضان، فرصت مغتنمی است که از طریق آن می توان مشارکت حداکثری مردم و دانشجویان را جلب نمود تا با  برنامه ریزی های انجام شده از ظرفیت های موجود برای کمک به دانشجومعلمانی که در سیل اخیر دچار خسارت شده اند کمک گرفت.  وی افزود: پس از وقوع سیل در برخی شهرها، دانشگاه فرهنگیان بلافاصله پس از دستور مقام معظم رهبری و پیام ریاست دانشگاه دکتر خنیفر، ستاد مدیریت مقابله با بحران سیل را در سازمان مرکزی تشکیل داد و هماهنگی های لازم جهت کمک به هموطنان سیل زده صورت گرفت.

دکتر علی نژاد با تاکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه ماموریت گرا و اجتماعی است در اتفاقات اخیر در نقاط مختلف کشور پابه پای دیگر نهادها و ارگان های کشور عکس العمل نشان داد. اولین اقدام این دانشگاه تشکیل کمیته مقابله با بحران و امداد رسانی به مناطق سیل زده بود. بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل و دستور رئیس دانشگاه به تمام مدیران استانی درخصوص به کارگیری ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه برای کمک رسانی و خدمت رسانی به سیل زدگان ابلاغ شد. در همین راستا تمام روسای استانی و واحدهای دانشگاهی در حالت آماده باش برای مقابله با بحران های احتمالی حاصل از سیل و به ویژه کمک به استان های آسیب دیده قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همچنین نمایندگانی از سازمان مرکزی به این مناطق اعزام شده  تا اوضاع را مورد بررسی و گزارش دهند. وی افزود: در مرحله اول اسامی تمام دانشجو معلمان سیل زده جمع آوری و گزارش کاملی از هر استان تهیه شد و گزارشات جمع آوری شده در هیات رئیسه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

معاون دانشجویی دانشگاه تصریح کرد: در مرحله بعد گزارشات مکتوب و مصور به صورت کامل به وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه گردید. وی گفت: همچنین آقای آقاخانی به عنوان نماینده دانشگاه فرهنگیان درجلسات وزارت آموزش و پرورش شرکت نموده و گزارش کاملی از وضعیت دانشگاه ها و دانشجو معلمان مناطق سیل زده ارائه نمودند.  

دکتر علی نژاد تصریح کرد: با پیگیرهای به عمل آمده با صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم هماهنگی های لازم جهت پرداخت وام 2 میلیون تومانی به دانشجو معلمان سیل زده صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: با توجه به جمع آوری مبالغ نقدی در سازمان مرکزی دانشگاه از همکاران محترم در فروردین ماه 98مقرر گردید این مبالغ با نظر مدیران استانی و با شناسایی دانشجو معلمان سیل زده نسبت به خسارات وارد شده به آنان پرداخت گردد.

دکتر علی نژاد خبر داد: پیشنهاد عدم کسر هزینه های شبانه روزی از دانشجویان مناطق سیل زده در 3 استان به هیات امناء دانشگاه جهت بررسی و اقدام تقدیم شده است.  

 


| شناسه مطلب: 139723

تعداد بازدید: 116 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران