معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان:

ارتقاء استانداردهای آموزشی از دغدغه های اصلی دانشگاه فرهنگیان است

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: کارشناسان نظارت در طول روسای پردیس ها جای دارند نه در عرض آن، تلاش و فعالیت در راستای ارتقاء استانداردها از دغدغه های اصلی معاونت نظارت است.

به گزارش روابط عمومی معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، رضا کچوئیان، در جمع مدیران و کارشناسان نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت سراسر کشور در سالن اجتماعات مرکز سلمان فارسی استان فارس، از تازه شدن دیدارها به عنوان بهترین دستاورد جلسات یاد کرد و گفت: پایه و اساس جلسات مبتنی بر دیدار یک دیگر است.

وی، جاری و ساری شدن نظارت در تمام سطوح دانشگاه را لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: با حضور نظارت، شاهد رویدادها و فعالیت های مفید وموثر در دانشگاه هستیم.

کچوئیان، از کارشناسان و فعالان حوزه نظارت به عنوان افرادی شایسته یاد کرد و جمع قابل توجهی از همکاران نظارت را از نظر برخورداری از توان تجزیه و تحلیل بالا سرآمد و موجب افتخار معاونت نظارت دانست.

وی در ادامه تاکید کرد: عملکرد خوب کارشناسان نظارت، نگرش خاص و ویژه رئیس دانشگاه به این معاونت  را به همراه دارد.

کچوئیان، فراهم آمدن شرایط لازم برای رشد و تعالی کارشناسان نظارت را از جمله اولویت های کاری ذکر کرد و افزود: جا به جایی نیروهای ارزشی این معاونت برای ما قابل پذیرش نیست، اما این کلام به معنای مانع بودن از رشد و پیشرفت همکاران نیست.

معاون دانشگاه، کمک برای بهبود مستمر شرایط را از اهداف اصلی معاونت نظارت اعلام کرد و گفت: کارشناسان نظارت در طول روسای پردیس ها جای دارند نه در عرض آن، تلاش و فعالیت در راستای ارتقاء استانداردها نیز از دغدغه های اصلی این معاونت به شمار می رود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، با مهم برشمردن درج فعالیت های نظارت در سایت دانشگاه های استان تصریح کرد: ایجاد و اختصاص گزینه نظارت، بر روی پورتال استان به منظور ثبت فعالیت های نظارت ضروری است.

این مقام مسئول در ادامه، با اشاره به برپایی دوره های متفاوت آموزشی در استان ها، بر مفید و اثرگذار بودن دوره ها تاکید کرد و گفت: هدف از برگزاری های دوره های بالندگی صرف اعلام گزارش نیست، مهم میزان تغییر رفتار جامعه مخاطب است.

کچوئیان، تلاش برای تنظیم فرم های ارزیابی مشاغل در دانشگاه را از دیگر فعالیت های این معاونت معرفی و تصریح کرد: باید برای هر فرد در پست و موقعیت مربوطه، فرم ارزیابی همان شغل صادر شود.

معاون نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، ارزیابی رهنامه چهل ماده ای دانشگاه توسط کارشناسان نظارت استانی را قابل تقدیر اعلام و در رتبه بندی انجام شده به ترتیب، رتبه های یک تا هشت را از آن استان های آذربایجان شرقی، فارس، اصفهان، کردستان، اردبیل، خراسان جنوبی، گیلان و سیستان و بلوچستان دانست.


نظرات کاربران