با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان:
دومین نشست نومعلمان دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

دومین نشست نومعلمان دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان استان با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان برگزار گردید.


دکتر طاهر روشن دل در  دومین نشست نومعلمان  دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری  با اشاره به این که در جامعه کنونی دشمنان با استفاده از جنگ رسانه ای به دنبال منفعت طلبی هستند افزود:آموزش نسل با ایمان ،دانا ، دارای اعتماد به نفس ، با وجدان و مسئولیت پذیر بر عهده معلمان است و آموزش سواد رسانه ای در مدارس کشور یک ضرورت بوده ومعلمان در تربیت نسل آینده دارای نقش مهمی هستند .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت:در نظام آموزشی جدید باید سواد رسانه ای و اقتصادی،ارتباطی و تربیتی به دانش آموزان ارایه شود تا ذهن آینده سازان جامعه روشن شود.
وی در ادامه با اشاره  به اهمیت نقش کارورزی در بهسازی و توانمند سازی نیروی انسانی تاکید کرد و گفت:بحث کارورزی از سال 96 در دانشگاه فرهنگیان احیا شده است.
دکتر روشندل به  برگزاری همایش ملی کارورزی در سالجاری به منظور توسعه و تبادل اطلاعات و نظرات در توسعه این حوزه اشاره کرد و گفت:مجله تخصصی کارورزی نیز در دست انتشار است.

در ابتدای این نشست دکتر تیمور نظری فرد مدیریت دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری ضمن خیر مقدم به حاضرین هدف از برگزاری این نشست را تبیین ضرورت، نقش و اهمیت برنامه درس کارورزی در کارآیی و اثربخشی نو معلمان در مدرسه عنوان نمود. وی اظهار داشت: در  این نشست نو معلمان به تفکیک رشته در 10 کارگاه حضور یافتند و نظرات، انتقادات و  پیشنهادات خود را در کارگاه ها عنوان نمودند و در پایان نشست نمایندگان نومعلمان نظرات خود را در حضور مسئولین دانشگاه و آموزش و پرورش ارائه نمودند. در ادامه دکتر فرحناز قائدامینی مدیر کل آموزش و پرورش استان معلمان منشأ تحول در مدرسه می باشند و باید براساس مبانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در ایجاد مدارس شاد، فعال و پویا نقش آفرینی کنند. وی ضمن تشکر از دانشگاه فرهنگیان استان به جهت برپایی چنین نشست های مفید و مؤثر، از نومعلمان خواستند با نظرات و پیشنهادات و نقدهای سازنده ی خود، یاری رسان مسئولان باشند و زمینه رفع مشکلات موجود را فراهم کنند
دومین نشست نو معلمان دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان استان چهارمحال وبختیاری با شعار آموزش با کیفیت ،معلم کارآمد،جامعه سرآمد با حضور 300 نفر از نو معلمان دانش آموخته برگزار شد.

برگزاری کارگاه های مختلف، بیان دیدگاه های نومعلمان، تجلیل از نو معلمان برگزیده از جمله برنامه های اجرا شده در این نشست بود. شایان ذکر است در این نشست معاون مدیریت کارورزی سازمان مرکزی، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان، معاون پژوهش و برنامه ریزی ادازره کل آموزش و پرورش استان، اعضای هیات علمی دانشگاه و روسای حوزه ستادی و شهرستان ها و مناطق آموزش و پرورش استان حضور داشتند.


| شناسه مطلب: 144028

تعداد بازدید: | آخرین بازدید:
نظرات کاربران