نشست شورای تولید محتوای الکترونیکی با حضور رییس دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، شورای تولید محتوای الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان با حضور رییس دانشگاه فرهنگیان، معاون طرح و برنامه و توسعه منابع، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی وسایر اعضاء  با هدف بررسی وایجاد هماهنگی، تمهید مقدمات و برآوردهای لازم برای ارائه برخی از دروس به صورت الکترونیکی در سال تحصیلی آتی برگزار شد.

در این نشست دکتر حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان، ضمن تاکید بر اهمیت بهره مندی از تکنولوژی و سیستم های آموزشی نوین در دنیای امروز بر مزایای اجرای طرح آموزش الکترونیکی در دانشگاه فرهنگیان از جمله کاهش هزینه ها اشاره کرد.

وی لزوم اهتمام ویژه حوزه ها برای تمهید مقدمات؛ توانمند سازی همکاران برای اجرا، برنامه ریزی درسی، مدیریت آموزشی مناسب و فراهم کردن زیر ساخت های لازم برای اجرای کیفی و شایسته را ضروری برشمرد و بر برگزاری جلسات برای برآورد اعتبارات لازم، نحوه اجرا در استان ها و آزمون تاکید کرد.

 

دکتر روشندل:تولید محتوای الکترونیکی با هدف توسعه عدالت آموزشی ، مدیریت سبز  و کاهش هزینه ها

دکتر روشندل معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، گفت: تولید محتوای الکترونیکی دروس کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان با هدف ارتقاء کیفیت یادگیری، کاهش هزینه ها، رعایت عدالت آموزشی، تحقق دانشگاه سبز و تعدیل نسبت دانشجو به استاد، منحصرا در خصوص دروس عمومی و پایه از آبان ماه سال 1397 در دستور کار دانشگاه قرار گرفت که خوشبختانه  پس از انجام مراحل قانونی در انتخاب شرکت مجری طرح،  همزمان با  فعالیت  موسسه، جلسات مستمر در راستای رصد کمیت وکیفیت محتوای در حال تولید مطابق قرارداد برگزار گردید.

وی تاکید کرد: محتواهای تولید شده شامل دروس تربیتی و عملی دانشگاه نمی شود وصرفا در مورد دروس دانش موضوعی CK)) وعمومی (GK) می باشد.

دکتر روشندل افزود: از ابتدای سال تاکنون، این معاونت شیوه نامه اجرایی ارائه دروس آموزش الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان را  نیز تدوین نموده است و آموزش اساتید و مدیران گروه وکارشناسان در شهریور ماه انجام خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیریت سبز  را یکی از معیارهای اصلی ارزیابی دانشگاه ها دانست و به تخصیص ۱ درصد بودجه دانشگاه در این امر، اشاره و تصریح کرد: همچنین با عنایت  به  تحت پوشش قرار گرفتن میزان بیشتری از دانشجو معلمان در دوره مجازی نسبت به دوره حضوری و بحث تعدیل دانشجو به استاد، این موضوع مورد توجه است.که در طول اجرای دوره 4 جلسه حضوری نیز برگزار می گردد.

دکتر روشندل با تاکید بر اهمیت کیفیت محتوا و ارائه دروس، با اشاره به ارزیابی دقیق فنی و محتوایی اظهار کرد: در همین راستا  برای هر یک از درس ها دو داور موضوعی و یک داور تربیتی  تعیین شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی همچنین از صرفه جویی دست کم 20 میلیارد تومانی  برای یک دوره  چهار ساله در صورت اجرای  این طرح خبر داد و خاطر نشان کرد: تولید محتوای صورت گرفته برای 60 واحد از دروس عمومی وپایه رشته های مختلف دانشگاه در مقطع کارشناسی پیوسته بر اساس آخرین بازنگری ها ی صورت گرفته در سر فصل های دروس یاد شده بوده وحداقل برای 4 سال قابلیت بهره برداری را دارد.

 

وی محتوا،  سیستم مدیریت آموزشی و زیرساخت را سه ضلع اجرای موفق و با کیفیت آموزش الکترونیکی در دانشگاه برشمرد که باید با همکاری های بین بخشی ، برای مهر سال جاری مهیا شوند.

همچنین در این جلسه مهندس رضایی مدیر مرکز هوشمند سازی دانشگاه فرهنگیان بر امادگی این مرکز برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: مرکز هوشمند سازی به لحاظ نیروی متخصص و نرم افزار آمادگی برگزاری این طرح را بر اساس اولویت های معاونت آموزشی از طریق سامانه LMS خواهد داشت.

وی همچنین بر لزوم تقویت و ارتقای زیر ساخت های مورد نیاز در برخی استان ها برای عملیاتی کردن طرح  تاکید کرد.

شایان ذکر است بررسی اهمیت برنامه ریزی درسی، مدیریت آموزشی، ظرفیت های سامانه LMS و روند  بارگذاری در سامانه ، لزوم اولویت گذاری دروس و توزیع در استان ها، توان افزایی صف و ستاد برای آشنایی با سیستم آموزش الکترونیکی و فرآیند ها و فرهنگ سازی در این خصوص از موراد مطرح شده در این جلسه بود.


| شناسه مطلب: 147483

تعداد بازدید: 758 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران