از 29مرداد به مدت 3روز مهارت آموزان می توانند از طریق سامانه هدف کارت ورود به جلسه آزمون جامع اول شهریور را دریافت کنند

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان گفت: مهارت آموزان می توانند کارت ورود به جلسه آزمون جامع اول شهریور ماه را از 29 مرداد سال جاری به مدت 3 روز از سامانه هدف دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، براساس اعلام معاونت نظارت و ارزیابی و تضمین کیفیت؛ کچوئیان، از برگزاری آزمون جامع مهارت آموزان ورودی سال های 1396 و 1397 و افراد باقی­­ مانده سال 1395 در اول شهریور ماه سال جاری به طور همزمان در 31 استان کشور خبر داد و گفت: مهارت آموزان می­ توانند با مراجعه به سامانه هدف از فردا سه شنبه 29 مرداد ماه نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

دکترکچوئیان، آغاز فرآیند آزمون جامع روز جمعه را از ساعت 8:30  صبح اعلام و تاکید کرد: درب ورود به محل آزمون از ساعت 8:45  بسته خواهد شد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، نشانی حوزه های برگزار کننده آزمون در کلیه استان ها را بر اساس حوزه انتخابی مهارت­ آموزان بر روی کارت­ های ورود به جلسه قابل رویت خواند و تصریح کرد: علی­ رغم در دسترس بودن سامانه هدف، برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تا قبل از زمان شروع فرآیند آزمون، به مهارت آموزان توصیه می شود در اسرع وقت برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام و نسبت به شناسایی محل برگزاری آزمون خود از یک روز قبل اقدام کنند.

این مقام مسئول، از برگزاری آزمون در دو بخش کتبی چند گزینه ای و کتبی عملکردی سخن گفت و خاطر نشان کرد:  برای مهارت­ آموزان ورودی سال  1397 تعداد 20 سوال چند گزینه ای مرتبط با مولفه فرهنگی در انتهای دفترچه درج شده است.

 وی، خطاب به این داوطلبان تاکید کرد: به منظور افزایش امتیازات خود در مولفه فرهنگی، پاسخگوی سئوالات باشند.

دکترکچوئیان، زمان در نظر گرفته شده برای پاسخگویی به سئوالات آزمون را در مجموع 210 دقیقه اعلام و افزود: مدت زمان پاسخگویی به سئوالات تستی و عملکردی به ترتیب 90  و 120 دقیقه است.

استاد دانشگاه، زمان در اختیار قرار گرفتن دفترچه و پاسخنامه سئوالات عملکردی به مهارت آموزان را  50 دقیقه پس از شروع آزمون چند گزینه ای ذکر کرد.

وی، از عدم احتساب نمره منفی برای هر یک از سئوالات آزمون با هدف مراعات حال مهارت آموزان در پنجمین مرحله برگزاری آزمون جامع خبر داد و از مهارت آموزان خواست با توجه به نحوه تصحیح موقعیت­ های عملکردی، برای پاسخ به این موقعیت­ ها دقت کافی داشته باشند.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان در ادامه، پاسخ به موقعیت های یک، دو و سه  در پاسخنامه را به ترتیب به رنگ های سبز، قرمز و آبی معرفی کرد.

دکترکچوئیان، به همراه داشتن کیف، موبایل، جزوه و کتاب در آزمون را ممنوع و به منزله تخلف در جلسه آزمون اعلام و تاکید کرد:خروج هر گونه اقلام آزمون از حوزه برگزاری آزمون نیز تخلف است.

دکترکچوئیان تحویل پاسخنامه ها و دفترچه سئوالات به مسئول مربوطه در سالن را ضروری خواند و در پایان تصریح کرد: برای پاسخ به موقعیت های عملکردی سه­ گانه به ازاء هر سئوال، 1 تا 4 صفحه با رنگ مشخص در نظر گرفته شده است و مهارت­ آموزان می توانند با توجه به میزان دانش، ضرورت و خلاقیت خود از چند سطر تا 4 صفحه پاسخگوی سئوالات باشند.

 

 

 

 


نظرات کاربران