دکتر خنیفر در سی و چهارمین جلسه شورای تخصصی فرهنگی و اجتماعی:

اجرایی شدن نظامنامه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرصتی است برای تربیت معلم مهارتی و ارزشی

سی و چهارمین جلسه شورای تخصصی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان، 27 مرداد 98، در سالن شهید چمران با حضور دکتر خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان، حجت الاسلام و المسلمین دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان، دکتر محمدی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی، دکتر کچوئیان سرپرست معاونت نظارت و ارزیابی، مدیران کل حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی و تعدادی از نمایندگان دیگر حوزه های ستادی با هدف  بررسی و ایجاد هماهنگی، بحث و بررسی و تمهید مقدمات و انتظارات فرهنگی در قالب نظام پیشنهادات برگزار شد.

دراین جلسه دکتر حسین خنیفر، رییس دانشگاه فرهنگیان، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های حوزه فرهنگی و اجتماعی و طراحی و تدوین نظام نامه و رهنامه، خاطر نشان کرد:  اگر فعالیت ها و مهارت های درج شده در محتوای نظام نامه عملیاتی شود جای بسی خوشحالی است و باید همه حوزه ها با تأمل بر نظام نامه تربیتی و فرهنگی، با توجه به اینکه انتظارات ما را تا حدودی در همه مسائل ارزشی در طی چهار سال مشخص می کند همراه شده و حمایت نمایند. وی در ادامه اجرایی شدن نظام نامه را فرصتی برای برخورداری از همه ظرفیت های دانشگاه برشمرد.

 دکتر خنیفر با بیان اینکه تعامل با سایر سازمان های ذیربط اساس موفقیت است،  لزوم اهتمام بر تعامل با سازمان هایی مانند فنی و حرفه ای، هلال احمر، ارشاد اسلامی، وزارت ورزش، بنیاد شهید و... و پای کار آمدن همه عوامل اجرایی و بومی سازی برنامه های استانی، تأکیدکرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دادگر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن ابراز امیدواری و قدردانی از اهتمام و دلسوزی و دغدغه مندی معاونت فرهنگی و اجتماعی برای  بهره مندی از امکانات و ظرفیت ها در خصوص آموزش های فرهنگی و مهارتی دانشجو معلمان، با ارائه مطالبی در خصوص مسائل و مشکلات و اجرای هرچه بهتر بسته های فرهنگی، رهنمودهایی را بیان داشته و نسبت به همخوانی نظام نامه تربیتی و فرهنگی با فلسفه تعلیم و تربیت معلم تأکید کرد.  

همچنین دکتر محمدی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی ضمن تبریک ایام عید قربان و غدیر، و تشکر از حضور پررنگ افراد حاضر در جلسه، تأخیر در اجرای برنامه های فرهنگی و و درگیر شدن بیش از حد در مبانی نظری و نوشتاری و بروکراسی اداری و موازی کاری را تهدیدی در اجرای برنامه های فرهنگی دانسته و نسبت به عملیاتی شدن هرچه سریعتر مهارت های فرهنگی تأکید کرد.

در پایان با تصویب ایجاد کارگروهی برای پیگیری مراحل،  بررسی هرچه کامل تر نظام نامه فرهنگی و اجتماعی و تربیتی و تکمیل پیش نویس نهایی تا پایان مرداد ماه برای ارائه به شورای تخصصی موافقت شد.

در ادامه هریک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشته و پرهیز از کلی نگری و استناد به اسناد بالا دستی، توانمند سازی و ارتقاء سطح تربیتی – دانشی و مهارتی دانشجو معلمان و توجه بیشتر به ابعاد دوره های مهارتی، بحث و گفتگو کردند.


| شناسه مطلب: 147807

تعداد بازدید: 617 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران