سومین جلسه دبیرخانه هیئت اندیشه ورز در راستای اجرایی نمودن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد

رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور "بیانیه ی گام دوم انقلاب" و برای ادامه ی این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه ی گذشته پرداخته و توصیه هایی اساسی به منظور "جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ" ارائه فرموده اند.

بیانیه ی «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران به ویژه جوانان که به مثابه منشوری برای "دومین مرحله ی خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی" خواهد بود و "فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی" برای آمادگی ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) را رقم خواهد زد.

به همین منظور سومین جلسه ستاد بیانیه گام دوم انقلاب، در روز یکشنبه 98/5/27 با حضور دکتر طاهری نیا معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری حجت الاسلام والمسلمین دادگر و نمایندگان حوزه ­ها و  معاونت های دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

دکتر طاهری نیا معاون پژوهش و فناوری ضمن تأکید بر اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، پیشنهاد داد که با عنایت به راهبردها و گزاره های استخراج شده از بیانیه گام دوم انقلاب، برنامه ها و اقدامات متناسب با آن احصاء شده و سپس این برنامه های پیشنهادی در هرمعاونت به دو دسته زیر دسته بندی شوند:

  1. برنامه هایی که در حال حاضر جز فعالیت های جاری دانشگاه بوده و منطبق با مفاد بیانیه گام دوم انقلاب می باشد.
  2. برنامه هایی که با توجه به مفاد بیانیه نو و جدید توسط معاونت ها تعریف می شوند.
  3. برنامه هایی که بطور مستقل در هر حوزه و معاونت دانشگاه قابل انجام است.
  4. برنامه هایی که بطور مشترک با سایر حوزه ها و معاونت های دانشگاه قابل انجام است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان در ادامه گفت: کارگروه های هر معاونت باید از نگاه سطحی پرهیز و بر اساس مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برنامه ها و اقدامات تازه تعریف کرده و در دستور کار قرار دهند.

هم چنین جایی که لازم باشد می توان پیشنهاد اصلاحی گزاره های نو از بیانیه گام دوم انقلاب استخراج و آن ها را در یک قالب واحد همراه راهکار و بر اساس دسته بندی های چهارگانه تنظیم و در اختیار همه کارگروه ها قرارداد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دادگر گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تاکید بر گفتمان سازی بیانیه گام دوم دارند باید بیانیه گام دوم انقلاب در راستای بیانات مقام معظم انقلاب در فضای  مدیریتی، اساتید و دانشجویان  ترویج داده شود و به یک گفتمان در دانشگاه فرهنگیان تبدیل شود و باید سرعت کار با افق های مدنظر در بیانیه گام دوم دانشگاه هماهنگ باشد.

در پایان هرکدام از نمایندگان کارگروه ها در معاونت های دانشگاه جمع بندی و گزارشات خود را به صورت فایل های پاورپوینت به نمایش گذاشتند که مورد  بحث و گفتگوی حاضرین قرار گرفت.

 

 


| شناسه مطلب: 148059

تعداد بازدید: 369 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران