جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید

جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست استاندار و با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیر کل آموزش و پرورش استان، رئیس دانشگاه یاسوج، نماینده ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان استان، روسای پردیس های شهید ایزدپناه و کوثر و دیگر اعضا در تاریخ 27 شهریور ماه ۹۸ در سالن شماره 1 استانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه که در فضای صمیمی برگزار شد،  دکتر نوروز هاشمی رئیس دانشگاه فرهنگیان استان در گزارشی از شرایط دانشگاه فرهنگیان ارائه داد و به جایگاه ممتاز دانشگاه در جذب نخبگان اشاره کرد. همچنین هاشمی ادامه داد این دانشگاه در حال حاضر ۵ فضای اسکان برای تمام ۱۰۸۴ دانشجوی خود دارد که از این تعداد ۲ فضا استیجاری و ۳ فضای دیگر امانی از سوی آموزش و پرورش می باشد و هیچ فضایی از خود دانشگاه فرهنگیان در اختیار نداریم و این دانشگاه با کمبود نیروی هیات علمی و بازنشستگی تعدادی از آنها در آینده ای نزدیک مواجه است. در ادامه مشکلات و کمبودهای دانشگاه را برشمرد و خواستار کمک اعضای هیات امنا به ویژه استاندار جهت رفع مشکلات شد.
در ادامه نوروزی رئیس برنامه و بودجه استان از احداث و راه اندازی فضای دانشگاه فرهنگیان خبر می دهد. او گفت: سازمان نوسازی مدارس ظرف دو ماه مطالعاتی را برای احداث فضایی برای هر دو پردیس انجام می دهد که بعد از آن می تواند در مسیر اجرا قرار گیرد.

دکتر حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت تمام فضاهای قابل استفاده را باید در مرکز استان شناسایی کرده و پس از تایید به استفاده برسانیم. وی اضافه کرد: در حال حاضر دو مشکل اساسی برای دانشگاه فرهنگیان وجود دارد اول ایجاد و احداث مکان فعلی و دوم احداث مکانی در آینده که با توجه به لزوم اولویت‌بندی ابتدا بر سر مکان فعلی و بررسی خواهیم داشت و سپس در مرکز استان زمین مورد نیاز دانشگاه را فراهم خوتهیم کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت فراهم نشدن مکان در مرکز استان به سراغ دیگر شهرستانهای استان می رویم و توان خود را در آن شهرستان ها به کار می گیریم. حسین کلانتری تصریح کرد: حل مشکلات دانشگاه فرهنگیان در بلندمدت را انجام می دهیم و می توانیم از مهر ماه سال آینده به دانشگاه فرهنگیان در جهت حل مشکل ساختمانی کمک کنیم و برای حل مشکل زمین برای طرح 100-31 که این امر نیازمند برگزاری نشست مشترکی میان اداره منابع طبیعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهاد کشاورزی معاون عمرانی و دیگر نهادهای مربوطه در استان می باشد که به زودی شروع به شناسایی زمین خواهیم کرد.

در این جلسه بعد از بحث و تبادل نظر بنیاد خیرین حامی دانشگاه مورد تصویب هیات امنا قرار گرفت و همچنین راه اندازی مرکز آموزشی ماده 28، واگذاری زمین برای طرح 100-31 و تایید آیین نامه داخلی هیات امنا از مصوبات این جلسه بود.


 


| شناسه مطلب: 150561

تعداد بازدید: | آخرین بازدید:
نظرات کاربران