نمایندگان مردم قروه و خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گردهمایی مدیران دانشگاه فرهنگیان تاکید کردند:

اهمیت کار تربیت معلم و لزوم حمایت از دانشگاه فرهنگیان

 

 نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی:تربیت  نیروی انسانی کارامد، متخصص و پاک  نقش مهمی در خیر و برکت جامعه دارد

 

در نخستین گردهمایی مدیران ارشد ستادی و اساتید دانشگاه فرهنگیان، مرادی نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت  توانایی های علمی،  نرم افزاری و سخت افزاری در راستای پیشرفت و ارتقاء کشور بر لزوم مسلح شدن  به علم و دانش تاکید کرد.

وی با اشاره به اصل اغتشاش فیزیک تصریح کرد: طبق این اصل  هر تغییر کوچکی در هر دستگاهی اثرات خود را  در تمام دستگاه نشان خواهد داد پس باید مراقب باشیم تا تغییراتی ایجاد میکنیم مطلوب باشد.

نماینده مردم قروه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت کار تربیت معلم و تربیت نیروی انسانی در کشور اظهار کرد: بر اساس روایتی از پیامبر اکرم (ص) پس از جهاد اصغر و جنگ با دشمنان، جهاد اکبر یعنی ساختن خودمان و مهار نفس بسیار پر اهمیت است، هر کسی که جهاد اکبر انجام داده باشند در هر پست و مقامی برای مردم برکت است.

وی با بیان اینکه  تربیت  نیروی انسانی کارامد، متخصص و پاک  نقش مهمی در خیر و برکت جامعه دارد گفت: کار شما فرهنگیان پرورش انسان هاست و هدف شما تربیت انسانی است که نفس خود را مهار کرده باشند و مسئولیت دانشگاه فرهنگیان در این راستا حائز اهمیت است.

مرادی در ادامه ضمن تقدیر از اهتمام رییس دانشگاه در خصوص  توسعه فضای آموزشی و افزایش پذیرش دانشجو دانشگاه در تمام استان ها از دکتر خنیفر خواست تا از اساتید باسابقه و برتر که  بتوانند نیروی انسانی ماهر و توانمند به جامعه تحویل دهند در دانشگاه استفاده شود.

وی در ادامه بر لزوم غلبه پرورش بر آموزش اشاره و لازمه آموزش و انتقال درست را تربیت و پرورش شایسته دانست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: عشق مقدمه و سرلوحه معلمی و  محور آموزش  و بروز نشاط و عشق معلم است.

در ادامه بیرانوند نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان آموزش محور توسعه  بر پرداختن به این محور و رفع چالش های پیش روی آن و حمایت از تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره بر مطالعه نظام تعلیم و تربیت موفق دنیا خاطر  نشان کرد: در نظام های آموزشی موفق عشق مقدمه و سرلوحه معلمی و  محور آموزش  و بروز نشاط و عشق معلم است.

عضو کمیسیون آموزشی مجلس با بیان اینکه برای تربیتِ معلمان با عشق و نشاط  سکانداران شمایید، تصریح کرد: شما به عنوان مدیران دانشگاه فرهنگیان باید فضای  تربیت شایسته معلم را مهیا کنید تا دانشجومعلمان با عشق و نشاط وارد شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در ارتباط بین مسائل و بزه های جامعه، ما معلمان پاسخگو هستیم و ریشه آنها را باید در تربیت جستجو کنیم.

بیرانوند با بیان اینکه هر اعتبار و ردیف که  به دانشگاه فرهنگیان می دهیم مطمئن باشیم، درست هزینه می شود و توشه اخرت ما خواهد بود، اظهار کرد: دکتر خنیفر با تیم کاری جدید روح تازه ای در جسم خسته تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان  تزریق کرد و توقع داریم مدیریت های استانی نیز این نکات را در استان ها اجراء کنند.


| شناسه مطلب: 150806

تعداد بازدید: | آخرین بازدید:
نظرات کاربران