سرپرست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در نشست مشترک مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان:

بینش، منش و رفتار تمامی همکاران، اساتید و دانشجومعلمان باید تمام ساحتی و در شان نام والای دانشگاه فرهنگیان باشد

جلال دلقندی سرپرست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش در نخستین گردهمایی مشترک مدیران ارشد ستادی و استانی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به بیانات رهبری در ارتباط با دانشگاه مبنی بر اینکه " دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل اصلی نظام آموزش و پرورش کشور است" گفت: برای عملیاتی کردن این فرمایش و بر اساس اسناد بالادستی تعلیم و تربیت کشور باید تمام ساحتی بود و اساتید، همکاران و دانشجومعلمان نیز تمام ساحتی باشند.

وی با بیان اینکه بینش، منش و رفتار تمامی همکاران، اساتید و دانشجومعلمان باید در شان نام والای دانشگاه فرهنگیان باشد، اظهار کرد: رسیدن به این مهم امری سخت و نیازمند تلاش مضاعف است.

مدیرکل دفتر مرکزی حراست دانشگاه فرهنگیان تامل، تدبر، تعقل، خردورزی، دوراندیشی، سعه صدر، فراجناحی عمل کردن، خوش خلقی و داشتن صداقت را از ویژگی های شخصیتی ارزشمند برای مدیران در دانشگاه فرهنگیان برشمرد و بر کسب این شایستگی ها  در میان مدیران و مسئولان حراست دانشگاه توصیه کرد.

وی با بیان اینکه زود قضاوت کردن، احساساتی عمل کردن، قضاوت سطحی و عصبانی شدن برای مدیران دانشگاه و مسئولان حراست آفتی بسیار بزرگ است، تصریح کرد: تجربه نشان می دهد مدیران قانون شناس که نگاه اعتقادی و فرهنگی  به امور دارند کمترین حاشیه و مشکل دارند .

دلقندی در ادامه تصریح کرد: پویایی و نشاط دانشجومعلمان وابسته به مشارکت و بکارگیری جدی و باور به آنها برای شرکت در برنامه ها ست.

وی همچنین مستند سازی فعالیت ها بویژه در امور مالی و اداری را برای پیشگیری از مشکلات تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: در برخورد با مشکلات و تخلفات همکاران و اساتید با رعایت  اخلاق و در چهارچوب قوانین و مقررات  اقدام و از هرگونه تفسیر و قضاوت زود هنگام بدون بررسی پرهیز کنید، قضاوت کار دشواری است و تنها بر اساس گزارشات کسی نمی توان نظر داد حتما گزارشات باید بررسی شود.

سرپرست مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش سراهای دانشجویی، بهداشت و امنیت را از ارکان اساسی برشمرد و تاکید کرد: در انتخاب مسئولان کارآمد و دارای روحیه فرهنگی و مطمئن در اداره امور دانشجویی و سراها دقت داشته باشید.

وی استفاده از امکانات دولتی در امر انتخابات را تخلف عنوان و اظهارکرد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و با احترام نسبت به نمایندگان و نامزدها به هیچ عنوان نباید در این ارتباط از امکانات دولتی استفاده کرد.

دلقندی با اشاره بر ضرورت شناسایی آسیب های محیطی بویژه محیط دانشجویی و پیشگیری و حل مشکلات به صورت هوشمندانه و با کمک اساتید و کارکنان، اظهار کرد: همچنین شناسایی محیط های پرخطر و برطرف کردن مشکلات احتمالی  و توجه به استفاده از اساتید مدعو متخصص و متعهد با استعلام از حراست از مواردی است که مدیران باید توجه داشته باشند.

وی همچنین بر  دقت در استفاده از پرسنل آقا در مراکز دختران بر اساس ضوابط و مقررات تاکید و خاطر نشان کرد: مدیران باید با شفافیت، همدلی و قانون مداری از شایعات بی مورد پیشگیری کنند، مدیران می توانند با تدبر و تامل، ثبات و آرامش را به محیط بدهند.

مدیر کل دفتر مرکزی حراست دانشگاه فرهنگیان، در ادامه بر تعامل با ائمه جمعه، استانداران، مدیران ادارات آموزش و پرورش و نمایندگان مجلس تاکید و آن را از ضروریات کار دانست و بر اهتمام ویژه در این خصوص تاکید کرد.

 


| شناسه مطلب: 150810

تعداد بازدید: | آخرین بازدید:
نظرات کاربران