در نشست صمیمی مدیرکل مشاوره، بهداشت و سلامت با ریاست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور:

همکاری و استفاده از ظرفیت های دوجانبه دانشگاه فرهنگیان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان کشور، در جلسه ای با حضور دکتر محمد میبدی مدیرکل مشاوره، بهداشت و سلامت و جمعی از همکاران اداره مشاوره  بادکتر حاتمی ریاست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ، پیرامون زمینه های "همکاری و استفاده از امکانات و  نیروی انسانی" در دفتر مرکزی این سازمان گفتگو شد. 

در ابتدای این جلسه دکتر میبدی مدیرکل مشاوره، بهداشت و سلامت دانشگاه فرهنگیان گزارشی از تعداد دانشجویان و وضعیت پردیس ها و مراکز آموزشی  ارائه داد و افزود: دانشگاه فرهنگیان دارای ظرفیت های اثرگذار نیروی انسانی است که برای توانمندسازی هرچه بیشتر آنها در حوزه دانش و مهارت از تمامی ظرفیت های سازمان نظام روانشناسی و مشاوره باید بهره برد.

در ادامه نشست دکتر حاتمی با اشاره به حدود  5هزار  کلینیک روانشناسی در سراسر کشور و وجود بالغ بر هزار مرکز مشاوره در استان های مختلف بیان کرد: ضمن بازنگری در بندهای تفاهم نامه گذشته جهت انعقاد تفاهم نامه در سال 1398در حوزه نیروی انسانی نیز با توجه به وسعت گستره تاثیرگذاری دانشجومعلمان در جامعه، آماده همکاری با دانشگاه فرهنگیان هستیم.

دکتر حاتمی با بیان اینکه اعتقاد داریم سواد سلامت روان را باید از معلمین شروع کرد افزود: آموزش مهارت های مورد نیاز در سطح پیشگیری بسیار ضروری می باشد.

در پایان جلسه مقرر شد مفاد تفاهم نامه و قرارداد اولیه در سطح کارشناسی  تنظیم و در کارگروه مطرح، تکمیل و برای امضاء نهایی آماده گردد.

گفتنی است در این جلسه  فرهادیان، دکتر باقریان و  خانم علوی نیز حضور داشتند.


نظرات کاربران