معاون آموزشی دانشگاه عنوان کرد:

شورای مشورتی کارورزی ، با هدف پویایی بیشتر کارورزی دانشگاه

جلسه شورای مشورتی  کارورزی معاونت آموزشی وتحصیلات تکمیلی با حضور دکتر روشندل معاون آموزشی دانشگاه  و اعضای این شورا در محل سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر روشندل ضمن خیر مقدم به اعضاء محترم و تاکید بر جایگاه کارورزی  در تربیت معلم گفت: کارورزی دارای پیشینه تاریخی و ظرفیت های قانونی مناسبی در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش و اساسنامه دانشگاه است و در برنامه‌ درسی تربیت معلم کارورزی دارای اهمیت ویژه می باشد.

معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی ،حمایت های عالمانه رییس دانشگاه از کارورزی را بسیار ارزشمند دانست و همکاری آموزش وپرورش با دانشگاه را در کارورزی  دانشجو معلمان قابل تقدیر عنوان کرد.

معاون آموزشی وتحصیلات تکمیلی با بیان اهمیت اصل مشورت در امور ، هدف از تشکیل شورای مشورتی کارورزی معاونت آموزشی را ، استفاده از خرد جمعی  و تجارب صاحبنظران این حوزه  در راستای پویایی بیشتر کارورزی بیان کرد.

وی بر نقش تمدن سازی دانشگاه فرهنگیان ذیل بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود : طرح 10031 و برخوردار شدن دانشگاه از فضاهای فیزیکی جدید مطابق این طرح ملی، ایده وطرحی  بسیار مبارک ،ماندگار وارزشمند است که دانشگاه فرهنگیان را در انجام ماموریت ملی آن یاری می رساند .

دکتر روشندل ایجاد  مدارس ومجتمع های آموزشی  وابسته به  دانشگاه را از جمله شاخص های این طرح در کمک به اجرای برنامه کارورزی دانشجو معلمان  بیان کرد.

ترسیم نقشه راه کارورزی با استفاده از  ظرفیت شورای مشورتی کارورزی

در ادامه محمد جواد برهانی مدیر کارورزی و مدارس وابسته ضمن تشکر از اساتید ،مدیران ومعلمان محترم راهنمای کارورزی در ارایه خدمات با کیفیت در این حوزه به دانشجو معلمان گفت: با مطالعه وبررسی جایگاه و نقش بی بدیل کارورزی در امر تربیت معلم به این نتیجه می رسیم که ماموریت خطیر کارورزی جز در سایه ی همدلی ،هم اندیشی  وبرنامه ریزی مبتنی بر نیاز ها واهداف کارورزی محقق نخواهدشد.وی به تبیین برنامه و مسائل حوزه کارورزی و ارائه راهکارهای پیشنهادی مبتنی بر تحقیقات ،بازدید ها و نشست های تخصصی سالهای گذشته  پرداخت  و بر لزوم بهره مندی  مدیریت کارورزی از نظرات، ایده ها و پیشنهادات ارزشمند  اعضای محترم شورای مشورتی کارورزی در ترسیم نقشه راه کارورزی تاکید کرد.

در ادامه این جلسه که استانهای خراسان رضوی، کهکیلویه و بویر احمد و اصفهان نیز از طریق ارتباط وبینارحضور داشتند ، اعضای محترم به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون موضوعاتی مانند چگونگی برنامه ریزی جهت  تامین وآموزش نیروی انسانی مورد نیاز اجرای برنامه کارورزی  ، نقش  مدرسه ومعلم راهنما در کارورزِی وتولید منابع تخصصی با موضوعات مرتبط به کارورزی  پرداختند.


نظرات کاربران