دکتر خنیفر در ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران دانشگاه فرهنگیان:

مدیران در حوزه مسائل صنفی و امکانات دانشجویی باید به نحو احسن عمل کنند

 نشست  هم اندیشی  و پرسش و پاسخ مدیران استانی، روسای پردیس ها و مراکز، نمایندگان دفاتر مقام معظم رهبری در استان ها و مسئولان حراست با رییس دانشگاه فرهنگیان و اعضای هیات رییسه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

 در این نشست که پیرامون ارتباطات استانی مدیران، طرح۱۰۰۳۱ نظارت بر مسائل دانشجومعلمان و بحث التهابات و شرایط فعلی سیاسی کشور انجام شد، دکتر حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان، بر لزوم اهتمام ویژه در اجرای شدن طرح دانشگاه جامع فرهنگیان، حضور در میان دانشجومعلمان و توجه به مسائل صنفی آنان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه مسائل صنفی و امکانات دانشجویی باید به نحو احسن عمل شود بر تلاش برای بهبود و ارتقای کیفیت غذای دانشجویی و فضای سراها تاکید کرد.

دکترخنیفر همچینین با اشاره به نزدیک شده به 16 آذر و روز دانشجو، با تاکید بر غنی سازی فعالیت های فرهنگی، اظهار کرد: معاونت فرهنگی 9 آذر تا 16 آذر را به نام هفته فرهنگی با شعار های روزانه ویژه نامگذاری کرده است که می تواند موثر باشد؛ مدیران برای این روز برنامه داشته باشند.

وی با بیان اینکه از تمام بخش های فرهنگی و دانشجویی برای ارائه بهترین کارنامه استفاده کنیم، با تاکید براهمیت  توجه به سراهای دانشجویی و کسب رضایت دانشجومعلمان، گفت: ما در خدمت دانشجویانی هستیم که قرار است 30 سال معلم باشد؛ دانشجومعلمان ولی نعمتان ما هستند و باید با عزت و شایسته پرورش یابند تا معلمان خوبی برای نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.

رییس دانشگاه فرهنگیان؛ در بخش دیگری از سخنان خود بر نظارت بر هزینه ها، ارائه گزارش ها، ارقام و آمار دقیق، بکارگیری نیروهای دقیق و توانمند در امور، حل مسائل مربوطه در استان ها، حضور موثر و پررنگ مدیران در بین دانشجومعلمان و ... اشاره کرد.

وی در ادامه با بیان لزوم اهتمام مدیران در افزایش ارتباط و تعامل با مسئولان استانی بر فعال سازی جلسات هیات امناء استانی و استفاده از ظرفیت ائمه جمعه، استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران آموزش و پرورش استان تاکید کرد.

دکتر خنیفر با اشاره بر امتیازات اجرای شدن طرح 31- 100 از مدیران خواست تا با جدیت این طرح و راه اندازی بنیاد خیرین استان ها را پیگیری کنند و اضافه کرد: تقویت این دانشگاه علاوه بر اینکه نیازواقعی جامعه است، موجب اشتغالزایی در استان را نیز فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره بر اهمیت برنامه ریزی برای محتوای مناسب آموزش و سنجش صلاحیت مهارت آموزان ماده 28در سال پیش رو، گفت: بحث برنامه ریزی برای پذیرش، آموزش و در نهایت آزمون مهارت آموزان به گونه ای انجام شود تا ضمن دقت لازم؛ بتوانیم قبل از سال تحصیلی، مهارت آموزان تایید و احکام برای حضور آنان در مدارس زده شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان، همچنین در بحث مدیریت هزینه ها بر برگزاری نشست ها در پردیس ها و مراکز دانشگاه و صرف هزینه برای تجهیز آنان اشاره کرد.

وی در خصوص حوادث اخیر با بیان اینکه جنس دانشگاه فرهنگیان و دانشجویان آن سالم و به دور از التهاب است، خاطر نشان کرد: به جد در کنار نظام مقدس جمهوری اسلامی که میراث شهدای ماست و مقام معظم رهبری ایستاده ایم و اجازه نمی دهیم هیچ سوء استفاده ای و هیچ ضربه ای به کشور ما زده شود.

دکتر خنیفر ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با انجام وظایف به اعتماد نظام به خودمان پاسخ مثبت بدهیم.

 


نظرات کاربران