مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی:

دفاع مقدس یک دانشگاه بود

رمضان نیری مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: جنگ هشت ساله و دفاع مقدس یک دانشگاه بود.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، صبح امروز 31 شهریور ماه 1399 در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و رونمایی از اتمام پروژه المان شهدای گمنام پردیس شهید بهشتی مشهد، رمضان نیری مدیر امور پردیس های خراسان رضوی با گرامی داشت بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس گفت: حماسه دفاع مقدس برکات و دستاوردهای بی‌نهایتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

 مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی گفت: وجود دو شهید گمنام و خوشنام و ۸۱ شهید پردیس شهید بهشتی و بیش از 100 شهید دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی معنویت خاصی را به این دانشگاه بخشیده است.

 وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک دانشگاه بود افزود: اقتضائات در شئون مختلف زندگی باعث تغییر می شود و امیدواریم که خداوند کند کمک کند در حفظ درس ها و ارزش های حماسه دفاع مقدس کوشا باشیم.

 مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان گفت: در شکل گیری یک رفتار گام اول دانش و دانایی است با دانش رفتار شکل نمی‌گیرد و اگر هم شکل گرفت موقتی است باید فهم شکل بگیرد و فهم یک رفتار دلی است قدم بعدی اعتقاد است و نهایت رفتار است که ریشه در اعتقاد و فهم و دانش دارد که باعث می شود این رفتار مستحکم و پایدار باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین حسین میرزایی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: کشور ما ۴۲ سال است که در حال جنگ است و مردم ما در دفاع از ارزش ها انقلاب اسلامی تا آخرین نفس، مدافع آن می باشند.

 سرهنگ محمد ترشیزی فرمانده ناحیه مقداد سپاه امام رضا علیه السلام در این مراسم با اشاره به دسیسه های دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و راه اندازی جنگ گفت: به لطف الهی در مراحل مختلف انقلاب ما پیروز بودیم و با اقتدار و عزت ایستادگی می‌کنیم و این انقلاب خدادادی و معجزه است.

 وی گفت: وجود ۳۶ هزار دانش آموز شهید و ۵ هزار فرهنگی شهید و ۲۲۰ هزار شهید در سراسر کشور نشان و علامتی است که ما راه را گم نکنیم و از مسیر خارج نشویم.

 وی با اشاره به رزمایش و کمک های مومنانه، که در این ایام مردم ایران اسلامی انجام می‌دهند گفت: مردم کشور ما در امتحانات مختلف با تاسی از فرهنگ ناب محمدی (ص) و ولایت فقیه به خوبی و با سرافرازی، پیروز هستند.

لازم به ذکر است در این مراسم از همکار بازنشسته، سید مهدی موسوی فرزند شهید و پشکسوتان عرصه دفاع مقدس با تقدیم سپاس نامه رییس دانشگاه فرهنگیان کشور قدردانی شد.


نظرات کاربران