در سازمان مرکزی برگزار شد:

مراسم جشن سالروزمیلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)

مراسم سالروز میلاد پیام آور رحمت و مهربانی حضرت محمد مصطفی (ص) و  حضرت امام جعفر صادق (ع) موسس مذهب جعفری با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونان دانشگاه فرهنگیان و همکاران سازمان مرکزی سه شنبه 14 آذر در سالن شهید باهنر دانشگاه برگزار شد.

 

 

 در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین تولائی، ضمن تبریک میلاد مسعود پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)    گفت: خداوند متعال حقایقی را در این عالم  قرار داده و درصورتی که ما انسانها آن حقایق  را دریابیم و پیوند خود را با درک عمیق محکم نمائیم به جایگاه اصلی انسانیت  که همان جانشینی و رضایت خداوند است خواهیم رسید و دیگر قابل مقایسه با هیچ یک از موجودات عالم نخواهیم بود.

وی افزود: اگر از این حقایق فاصله بگیریم به فرموده قرآن نه تنها قابل مقایسه با موجودات دیگر خواهیم شد بلکه پست تر نیز می شویم ( کالانعام بل هم اضل)

معاون نهاد در سازمان مرکزی دانشگاه ادامه داد:  از جمله  از  آن حقایق، قرآن کریم و پیامبر اسلام (ص) هستند. قران همان کتابی که قابل مقایسه با هیچ کتابی از کتب آسمانی پیامبران گذشته نبوده و جز آن هیچ کتاب دیگری که انسان ساز وکاملا مفید باشد نیست .

او در ادامه خاطر نشان کرد: پیامبر اعظم اسلام(ص)  دومین حقیقت است که  بایستی  ایشان را شناخت وبه او ایمان قلبی و عملی آورد.

حجت الاسلام و المسلمین تولائی  ضمن طرح این سوال که  برای شناخت آن بزرگ مرد به چه کسی مراجعه کنیم که به ما آگاهی عمیق دهد؟ چه کسی از علی (ع)  پیامبر را بهتر می شناسد؟ گفت: مرحوم ملا محسن فیض کاشانی در کتاب مهجه البیضاء روایتی از  امام علی (ع) اورده است که بسیار زیبا ویژگی های پیامبر را در هفت جمله بیان می کند:

"کان رسول الله اخشا الناس لربه

و اتقاهم لربه واعلمهم به  واقواهم فی طاعته واصبرهم علی عبادته واکثرهم حبا لمولاه وازهدهم فیما سواه

وی در توضیح این روایت گفت :خشیت یعنی  داشتن سپری که  هیچ کس و هیچ چیز نتواند انسان را از جایگاه انسانیت و مسیر الهی  و عبودیت خدای سبحان جدا کند.

تولایی تصریح کرد: پیامبر خود را در کمال حفاظت و صیانت قرار داده بود ، روایتی در کتاب صحیحه مسلم آمده که  در آن سختی های دوران حکومت رسول خدا شخصی بنام مسیلمه  به پیامبر گفت هرچه پول ومال و نیرو بخواهی برایت تهیه میکنم فقط یک قول به من  بده که بعد از خودت من بر مسلمانان حاکم شوم رسول خدا گفتند من در ولایت بعد از خودم از خدای خود پیشی نمیگیرم.

وی ادامه داد: ما تا چه اندازه نسبت به خدا خشیت داریم ومواظبیم  که از ما خطایی سرنزند وخام مال ومنال ورشوه وتهدید نشویم ؟ چقدر برای حفظ پست ومقام ، رسیدن به امیال خود خدا را در نظر داریم ؟

معاون نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در سازمان مرکزی خاطر نشان کرد: دومین ویژگی رسول خدا داشتن  تقوی در همه ابعاد زندگی بود. تقوای فکری، عملی ، قلبی، سری وسر السری.

وی در توضیح این ویژگی افزود: تقوای فکر یعنی اینکه فکر بدی در باره دیگران نکنی  یا نقشه ای برای دیگران نکشی و سعادت آنها را سعادت خودت ببینی .

حجت الاسلام و المسلمن تولایی  پس از بیان هفت ویژگی رسول خدا (ص)در کلام  امام علی (ع) ، ضمن تبریک و تهنیت مجدد میلاد رسول اکرم و امام صادق علیهم السلام و همچنین هفته وحدت گفت : دانشگاه فرهنگیان می تواند نقش مهمی را در راستای وحدت مسلمانان اعم از شیعه و سنی ایفا نماید، امیدواریم روزی برسد که  همه مسلمانان ارزش همدلی و اتحاد را لمس نموده و صف واحده ای را مقابل استکبار جهانی تشکیل دهند و همه جای دنیا صدا و ندای اسلام ناب محمدی طنین انداز گردد.

 

مدیحه سرائی و  اجرای همخوانی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 


| شناسه مطلب: 93259

تعداد بازدید: 665 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران