حجت السلام والمسلمین دادگر در نشست با استادان ومسئولین و کارکنان دانشگاه فرهنگیان لرستان:

دانشگاه فرهنگیان باید هم در پی تقویت مطالبه گری باشد و هم پاسخگویی

حجت اسلام والمسلمین دادگر  مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان یکشنبه 3 دی 1396،  با حضور در پردیس علامه طباطبایی لرستان با استادان، مسئولان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان لرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان لرستان، دکتر آقایی جودکی سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان لرستان، ضمن خوش آمدگویی به توصیف دانشگاه فرهنگیان لرستان از حیث تعداد اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان؛ تعداد پردیس ها و مراکز آموزش عالی پرداخت.

 سرپرست مدیریت امور پردیس های استان لرستان به مشکلات و دغدغه های این دانشگاه از جمله به وابسته بودن درآمدهای اختصاصی این دانشگاه به کسورات قانونی حقوق دانشجویان به عنوان یکی از مهم ترین موانع مالی برای توسعه دانشگاه فرهنگیان لرستان اشاره کرد.

وی  ابهام در تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به عنوان بخش مهمی از نیروی انسانی این دانشگاه، مشکلات پیش روی ماموران اداری، بحث تطبیق اعضای هیات علمی و نیز کمبود اعتبارات این دانشگاه را بخشی از دغدغه های مهم این دانشگاه قلمداد کرد.

دکتر حاتمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه فرهنگیان لرستان ضمن عرض خوش آمدگویی به حجت الاسلام والمسلمین دادگر، با بیان محرومیت های مادی استان لرستان و وجود پتانسیل های بسیار ارزشمند و نیروهای فکری کارساز و نخبگان در استان به ذکر مطالبات دانشگاه فرهنگیان ازجمله تقاضای حضور مقام معظم رهبری در جشن فارغ التحصیلی یکی از پردیس ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان، ایجاد نشاط سیاسی در دانشگاه فرهنگیان و حمایت از جشن های دانشجویان از جمله جشن ازدواج دانشجویی پرداخت.

همچنین مسئولین، کارکنان و اساتید دانشگاه فرهنگیان لرستان نیز به بیان کمبودها، تنگناها و مشکلات موجود در دانشگاه فرهنگیان کشور و به طور خاص استان لرستان اشاره کردند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین دادگر ضمن خدا قوت به همه همکاران دانشگاه فرهنگیان لرستان و با ابراز خرسندی از حضور در جمع صمیمی اعضای این دانشگاه، گفت: این فرصت های حضور را در دانشگاه فرهنگیان استان ها باید مغتنم شمرد و آن را به عنوان وظیفه اخلاقی قلمداد کرد.

وی ضمن اشاره به عقبه درخشان دانشگاه فرهنگیان یعنی تربیت معلم، لزوم بازگشت به اصول و پایه های مهم و کارساز تربیت معلم را خاطر نشان و تاکید کرد: باید قدردان تلاش های مخلصانه تبدیل تربیتِ معلم به دانشگاه فرهنگیان باشیم اما هیچ وقت نباید اصول و پایه های اثربخش تربیت معلم را فراموش کنیم، زیرا وجود این اصول درخشان و کارساز بود که تربیت معلم، قریب به 1400 شهید را تقدیم انقلاب کرد.

حجت السلام والمسلمین دادگر در ادامه با اشاره به برنامه های عملیاتی دانشگاه فرهنگیان و تاکید بر لزوم پیوند این برنامه ها با ارزش ها و اصول اسلام و انقلاب، خاطرنشان کرد: برنامه های عملیاتی مادامی می توانند تحقق بخش اهداف دانشگاه باشند که ریشه در اهداف و ارزش های اسلام و انقلاب داشته باشد.

وی اضافه کرد: دانشگاه فرهنگیان بایستی علاوه بر مطالبه گری در خود پاسخگویی را نیز تقویت کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان به بیان تلاش های نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پیگیری مطالبات و مسائل مطرح شده در دانشگاه فرهنگیان پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری تاکیدات و رهنمودهای لازم را چند سال است که درباب اهمیت دانشگاه بیان می فرمایند.

وی با اشاره به اساتید دانشگاه به عنوان یکی ازمهمترین ارکان اصلی دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد:  وظیفه داریم از حقوق معنوی آنها دفاع کنیم، زیرا این وضعیت برای دانشگاه و اعضای هیات علمی آزار دهنده است و باید خاتمه پیدا کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، ضمن تشریح وضعیت دانشگاه فرهنگیان، افزود: دانشگاه فرهنگیان باید از وضع موجود عبور کند، زیرا تا زمانی که در دانشگاه اراده جدی، عملی، دلسوزانه و جهادی مبتنی برحرکت وجود نداشته باشد حقیقتا نتیجه نخواهیم گرفت.

حجت السلام والمسلمین دادگر در ادامه با اشاره به اهمیت و ارزش اندیشه های مقام معظم رهبری در جهت گیری و حرکت دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه خاص و ماموریت گرا، تصریح کرد: با توجه به جمع آوری دیدگاه ها و اندیشه های مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه فرهنگیان، مقدمات لازم برای پیگیری کارهای تخصصی در مورد اندیشه های رهبر معظم انقلاب  فراهم گردیده است.

وی همچنین در این نشست به بحث ابلاغ طرح اندیشه قرآنی به دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور، بسترسازی لازم در راستای فعالیت های بیشتر و ساماندهی هیات های مذهبی، عملیاتی سازی طرح ضیافت اندیشه، آغاز به کار مرکز مطالعات دینی نهاد مقام معظم رهبری برای گسترش پژوهش و افکار سنجی درحوزه دین در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پرداخت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه فرهنگیان، در پایان سخنان خود گفت: ما براساس برنامه حرکت می کنیم و رویکرد ما راهبری فرهنگی است، امیدواریم اساتید و همه افراد توانمند دانشگاه بتوانند با طرح ها و پیشنهادات ارزشمند و درخشان خود ما را در امر توسعه، پیشرفت و بالندگی دانشگاه فرهنگیان یاری کنند.


| شناسه مطلب: 95851

تعداد بازدید: 574 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران