آغاز مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه فرهنگیان و دومین جشنواره نوآوری های علمی پژوهشی دانشجویان (پویش)

 آیین آغازین مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه فرهنگیان کشور و دومین جشنواره نوآوری های علمی، پژوهشی دانشجویان (پویش) و دوره توانمند سازی کارشناسان پژوهش و کتابداران، صبح امروز 23 دی 96، در تالار ابن هیثم پردیس شهید بهشتی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی، در این مراسم که با حضور دکتر ساکی معاون پژوهشی و فناوری، مسئولان و کارشناسان پژوهش و استادان و دانشجومعلمان پژوهشگر دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور برگزار شد، دکتر سید حسین مجتبوی، مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم در استان خراسان رضوی گفت: امام رضا(ع) عالم آل محمد(ص) نامیده شده اند و ما مفتخریم که مراسم تجلیل از پژوهشگران و محققان دانشگاه در جوار مضجع شریف این امام بزرگوار برگزار می شود.

دکتر مجتبوی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) مبنی بر اینکه «اگر مردم زیبایی های کلام ما را می فهمیدند هرآینه از ما پیروی می کردند» اظهار کرد:  وظیفه اهل علم و تحقیق این است که با تدبر در زندگی معصومین(ع) از راه ایشان پیروی و زندگی سراسر نور این بزرگوار را الگوی خود قرار دهند.

مدیر امور پردیس های خراسان رضوی خاطر نشان کرد: در راستای رسالت و مأموریت دانشگاه فرهنگیان به عنوان دانشگاهی مأموریت گرا، استراتژیک و حاکمیتی و نیز تربیت چند ساحتی معلمان، توجه و پرداختن به مسئله پژوهش برای تحقیق و بررسی مسائل و آسیب های نظام تعلیم و تربیت از مسئولیت ها و وظایف اصلی و مهم این دانشگاه است.

وی با اشاره به حضور استادان و دانشجومعلمان پژوهشگر ابراز امیدواری کرد: با تلاش های اساتید و کارشناسان،  آینده درخشانی در حوزه تحقیق و پژوهش در انتظار دانشگاه باشد.

دکتر مجتبوی با تشکر از دکتر ساکی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان که در گذشته کمتر به به امر پژوهش پرداخته بود؛ با حضور ایشان شاهد تحولی در این عرصه بوده است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه و تاکید بر اهمیت و ضرورت پژوهش همچون سایر دانشگاه های طراز اول  دانشگاه فرهنگیان نیز آثار فاخری خلق و ارائه کند.

شایان ذکر است دومین جشنواره دانشجومعلمان پژوهشگر دانشگاه(پویش)با هدف نشاط پژوهشی، رقابت سالم علمی و تعامل و گفتگو میان دانشجویان، در سه بخش تجربیات کارورزی و تدریس، مقالات و سایر فعالیت های پژوهشی و دستاوردها (تولید نرم افزار، محتوا، اختراعات و...) برگزار شد که دانشجو معلمان پژوهشگر و برگزیده در دوره نخست انتخابی دستاوردهای پژوهشی دانشجویان ، در دو بخش صبح و بعد از ظهر به ارائه فعالیت های پژوهشی خود در حوزه های روایت نگاری تجربیات کارورزی و تجارب زیسته آموزشی در حین تحصیل و یا تجربه نخست تدریس، پایان نامه های دانشجویی، مقالات علمی – پژوهشی، تولید محتوای آموزش الکترونیکی براساس رشته تحصیلی، اکتشاف، ابتکار نوآوری، و اختراع و ساخت وسیله کمک اموزشی پرداختند.

در این جشنواره از میان 400 اثر ارسالی از سوی دانشجو معلمان، در دوره نخست 90 نفر انتخاب و مجوز حضور در مرحله دوم را گرفتند که از این میان پس از داوری 10 نفر برگزیده و معرفی خواهد شد.

 


| شناسه مطلب: 96359

تعداد بازدید: 251 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران