حضور دکتر خنیفر در جمع اساتید دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی:

ورود به حرفه معلمی اتفاق نیست بلکه یک توفیق است

دکتر خنیفر در نشست صمیمی با اساتید دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت کار تعلیم و تربیت ابراز امیدواری کرد: بتوانیم نقش خود را در این کسوت و عرصه تعلیم و تربیت به خوبی ایفاء کنیم.

وی با بیان اینکه ورود به حرفه معلمی اتفاق نیست بلکه یک توفیق است خاطر نشان کرد: مفتخرم که فرصت خدمتگزاری در کسوت معلمی و عرصه تعلیم و تربیت را دارم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان اساتید و اعضای هیئت علمی را عصاره های اصلی دانشگاه و موجب قوام و بالندگی آن برشمرد.

دکتر خنیفر کار تعلیم و تربیت را فعالیتی همیشگی دانست که هیچگاه تمام نمی شود.

وی بر مطالعه الگو ها و روش های آموزشی تربیتی بین المللی به عنوان حلقه مفقوده تربیت معلم تاکید و تصریح کرد: باید بر تطبیق آموزه های سایر کشورها در داخل و بومی سازی مدل ها  در راستای بالندگی این نظام اهتمام داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان نجات از افراط و تفریط را مبتنی بر اعتقاد به ولایت، اعتماد به دولت و اعتدال بر رفتار برشمرد و اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان را فراتر از خطوط سیاسی به عنوان دانشگاهی تعیین کننده و شریف و در اوج ببینیم.

وی افزایش پذیرش و تربیت معلم را در راستای حرکت از کمیت به کیفیت و استاندارد سازی ضروری برشمرد.

دکتر خنیفر با اشاره بر احصاء 43 چالش در دانشگاه فرهنگیان، تطبیق وضعیت علمی، احیاء مراکز تربیت معلم و استفاده از حداکثر ظرفیت دانشگاه، فعال کردن کمیته تامین معلمان آینده، ضرورت وجود و مسائل مرتبط با حلقه های استانی، ساماندهی و نگهداشت نیروی انسانی و ایجاد نظام پیشنهادی ناظر به 10 سال آینده را از جمله این موارد دانست.

وی همچنین بر فعال سازی حلقه استانی با حضور استاندار، امام جمعه استان و مدیر آموزش و پرورش  تاکید کرد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان، با بیان اینکه نمی توان در آموزش و تربیت معلم صرفا انقلابی حرکت کرد، افزود: بخش نامه ترفیع و ارتقاء در دانشگاه از بخش نامه هایی است که نیازمند تحول است.

بحث و بررسی پیرامون وضعیت اعضای هیئت علمی و مسائل مرتبط با آن، ایجاد فرصت های مطالعاتی برای اساتید، ایجاد سبد مهارتی برای دانشجو معلمان، پرهیز و کمیت و حرکت به سمت کیفیت، شیوه نامه ترفیع و ارتقاء اساتید دانشگاه فرهنگیان، استاندارد های برگزاری کلاس های آموزشی، اهمیت کارورزی و شرایط آن، ضرورت پاسخگویی به مطالبات اعضای هیئت علمی و نیز ابعاد نقشه جامع آموزش دانشگاه فرهنگیان از جمله مطالبی بود که در این نشست صمیمی به آن پرداخته شد.

 


| شناسه مطلب: 96407

تعداد بازدید: 739 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران