مدیر کل طرح و بررسی حراست کل کشور در افتتاحیه نشست مسئولان و کارشناسان حراست:

برنامه حراست دانشگاه فرهنگیان فرصت محور است، تعامل گسترده با مخاطبین باعث پیشرفت امور می شود

نماینده حراست کل کشور در مراسم افتتاحیه نشست مسئولان و کارشناسان حراست ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، گفت: مهمترین وظیفه ما در دانشگاه فرهنگیان تقویت انگیزه های افراد مومن و انقلابی است، ما باید در دانشگاه نگاه راهبردی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همواره در تمام کابینه ها و بین نمایندگان مجلس و ترکیب مسئولین، آموزش و پرورش اثر گذار بوده است، افزود: به خاطر این نقش مهم باید توجه ویژه به دانشجومعلمان داشته باشیم  و با نزدیک شدن به آنان در حل مشکلاتشان تلاش کنیم.

 مدیرکل طرح و بررسی حراست کل کشور با بیان اینکه امنیت فرهنگی پایدار، با بخشنامه و عتاب و خطاب  اتفاق نخواهد افتاد و حراست باید در برنامه های فرهنگی - معارفی و بصیرتی دانشگاه نقش فعال داشته باشد، اظهار کرد: ما مکلفیم که خود را برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ کنیم و به اهداف و چشم انداز آن اعتقاد داشته باشیم، در دام مسائل جناحی نیفتیم و به خدا توکل کنیم.

در ادامه  دلقندی مشاور سرپرست دانشگاه فرهنگیان و مدیر کل دفتر مرکزی حراست سازمان مرکزی هدف از این نشست را آشنایی با سیاست های دفتر مرکزی حراست، بهره مندی از نظرات دانشمند و جانباز ارزشمند  دکتر خنیفر سرپرست دانشگاه و ارتقای دانش و بینش همکاران و توجه به توانمندی های داخل مجموعه عنوان کرد.

مدیر کل دفتر مرکزی حراست در سازمان مرکزی دانشگاه با تمجید از نگاه مثبت سرپرست دانشگاه به مجموعه حراست اظهار کرد: باید پاسخگو، اثرگذار و  تصمیم ساز باشیم، هوشمندانه عمل کنیم و به خوبی انجام وظیفه کرده  و بسیار اثرگذار باشیم.

مشاور  سرپرست دانشگاه آفت حراست را  ورود به دسته بندی های سیاسی و جناحی دانست و بر استقلال و خوش اخلاقی کارکنان حراست ها تاکید کرد.

در ابتدای این مراسم دکتر ضیایی مدیر امور پردیس های استان با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و شهدای والا مقام، افزود: امام خمینی از موضع دین و در چهارچوب اسلام ناب بر مطالبات تاریخی ملت ایران و استقلال و آزادی تاکید کرده و توانست با همراهی ملت ایران یک نظام وابسته و مستبد را از میان بردارد.

 وی در ادامه تاکید کرد: مقتضای خدمت در نظام جمهوری اسلامی تلاش صادقانه و جهادی از سوی مدیران در همه سطوح است.

دکتر ضیایی با بیان اینکه به دانشگاهی تحول آفرین و متعهد نسبت به آرمان های جمهوری اسلامی نیازمندیم، افزود: کار  در دانشگاه  فرهنگیان با ظرافت خاص همراه هست، چرا که مخاطبان اصلی ما در دانشگاه نسل جوان و بیداری هستند که بایستی آینده کشور را بسازند.

وی با بیان اینکه توسعه و گسترش دانش، ترویج اخلاق، افزایش مسئولیت پذیری نسبت به جامعه و تقویت روحیه پرسشگری از جمله وظایف ما در قبال دانشجویان به عنوان ذخایر و ثروت های اصلی نظام است، تصریح کرد: توسعه تشکل ها و کانون های دانشجویی، فرصتی برای با هم زیستن و مشارکت دانشجویان است که حراست های دانشگاه میتوانند پشتیبانی برای این امر مهم باشند.

مدیر امور پردیس های استان اضافه کرد: خوشبختانه در استان هرمزگان با همراهی همه واحدها و از جمله حراست با گسترش تشکل ها و کانون ها فضای آرام و فعال در دانشگاه ایجاد شده است.

 سرپرست مدیریت امور پردیس های استان هرمزگان در پایان، رفع سریع چالش های حوزه دانشجویی را پیش نیاز فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه دانست و گفت: با افزایش منطقی ظرفیت دانشجو و رشته ها در سال آتی فعالیت های آموزشی و فرهنگی دانشگاه رونق بیشتری پیدا می کنند و از طرفی نیازهای آموزش و پرورش سریعتر رفع خواهد شد.

در بخش دیگری از این نشست حجت الاسلام  قاسمی شیری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان؛ امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی برشمرد و بر اهمیت کار حراست ها تاکید کرد.


| شناسه مطلب: 98828

تعداد بازدید: 767 | آخرین بازدید:
نظرات کاربران